| Producer | WMW |
| Year manufacture | 1983 |
| Rolling force | 16 t |
| Max. diameter of thread | 70 mm |
| Main motor power | 10 kW |
| Machine weight | 2300 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 1600 x 1600 x 1400 mm |
| Rolling force | 16 t |
| Max. diameter of thread | 70 mm |
| Main motor power | kW |
| Machine weight | 2300 kg |
| Machine dimensions l x w x h | 1600 x 1600 x 1400 mm |
| Dismantling and loading | Included in price |
| Transportation and installation | Not included in price |
| Inspections | By appoitment on 31st of July, 8:00-16:00 |
| Paese: | Czech Republic |
| Indirizzo: | Slévárenská 272, Frýdlant nad Ostravicí, 739 11 |
Siamo qui per voi. Contattateci tramite una delle opzioni riportate di seguito: