| Control system | Heidenhain iTNC 415 |
| Diameter of working spindle | 130 mm |
| Travel X-axis | 3500 mm |
| Travel Y-axis | 2000 mm |
| Spindle speed | 1100 /min. |
| Spindle travel - W axis | 800 mm |
| Cooling through spindle | No |
| Tool magazine | No |
| Spindle taper | ISO 50 |
| Travel Z-axis | 1250 mm |
| Dismantling | Not included |
| Loading | Not included |
| Inspection times | By appoitment |
| Country: | Canada |
| Address: | No street selected |
We are here for you. Please contact us by one of the options below: